خانه / اطلاع رسانی / مراسمات / فرهنگی / فراخوان سازمان انتقال خون برای اهدای خون در ماه رمضان

فراخوان سازمان انتقال خون برای اهدای خون در ماه رمضان

مرکز اهدای خون شهدای افسریه واقع در بزرگراه بسیج، نرسیده به بیست متری افسریه، نبش کوچه ۲۸(شهید میراسماعیلی) از شنبه تا پنج شنبه هر هفته از ساعت ۸ صبح تا ۱۵:۳۰ در خدمت اهداکنندگان خون خواهد بود.

افسریه,تهران,اینجا افسریه , وب سایت, مرکز ,اهدا, خون, شهدای افسریه ,بیست متری ,اهداکنندگان خون , انتقال خون, رمضان , نذر خون

افسریه,تهران,اینجا افسریه , وب سایت, مرکز ,اهدا, خون, شهدای افسریه ,بیست متری ,اهداکنندگان خون , انتقال خون, رمضان , نذر خون

مدیرکل انتقال خون استان تهران با بیان اینکه طبق پروتکل‌هایی که داریم مقرر شده تا با ذخیره ۱۳ هزار واحد خون وارد ماه رمضان شویم تا دغدغه‌ای نداشته باشیم، گفت: مردم در دهه اول ماه رمضان کمتر نسبت به اهدای خون اقدام می‌کنند، اما باید شرایطی را ایجاد کنیم تا حداقل بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ نفر در روزهای ماه رمضان خون اهدا کنند. در عین حال باید توجه کرد از انجایی که پلاکت سه روز عمر می‌کند، اگر سه روز اهداکننده نداشته باشیم، میزان پلاکت افت می‌کند. بنابراین هم اهداکنندگان مستمر را فراخوان می‌کنیم و هم در رسانه‌ها اعلام می‌کنیم که مراکز اهدا خون ما در ماه رمضان باز هستند و مردم می‌توانند بعد از افطار به ۱۱ مرکز اهدای خون مراجعه کنند. هرچند که اعمال جراحی خاص در ماه رمضان کاهش می‌یابد، اما بیماران خاص، ‌ افراد مبتلا به سرطان و غیره نیاز مستمر به خون دارند و باید خون مورد نیازشان تامین شود. بنابراین از کسانی که توانایی اهدای خون دارند دعوت می‌کنم در این ماه برای اهدای خون مراجعه کنند.

بهترین زمان‌ها برای اهدای خون در ماه رمضان
طباطبایی با بیان اینکه تا شش ساعت بعد از خوردن سحری و تا شش ساعت بعد از خوردن افطار، بهترین زمان اهدای خون است، درباره طرح نذر خون گفت: در سال‌های گذشته هم تاکید کرده‌ایم که اهدای خون باید زمان‌بندی داشته باشد؛ چراکه اگر مردم در شب‌های قدر با حجم بالا مراجعه کنند، پلاکت‌ اهدایی تنها ۷۲ ساعت قابل نگهداری است. بنابراین افرادی که می‌خواهند برای شب‌های قدر اقدام کنند تا چند روز قبل از این شب‌ها و یا چند روز بعد از این شب‌ها مراجعه کنند. این موضوع نه تنها اجر فرد را زایل نمی‌کند، بلکه ثوابش بیشتر است؛ زیرا استفاده بهتری از خون اهدایی شده و ضایعات ما کمتر می‌شود.

طرح نذر خون و ثبت نام اینترنتی اهدای خون در رمضان
وی با بیان اینکه اهدای خون روزه را باطل نمی‌کند، زیرا چیزی وارد بدن فرد نمی‌شود، گفت:‌ برای برنامه نذر خون ثبت نام انیترنتی داریم و افراد می‌توانند با مراجعه به سایت انتقال خون استان تهران ثبت نام کرده و نوبت بگیرند. در عین حال در تعطیلات نزدیک به شب‌های قدر و تعطیلات عید فطر نیز از اهداکنندگان مستمری که در تهران هستند، می‌خواهیم که ما را دریابند، زیرا در این ایام با کاهش آمار مواجه می‌شویم. در روزهای جمعه نیز مرکز وصال، ‌ مزکر جامع منطقه ۴ در تهرانپارس و مرکز جامع منطقه ۵ در ستاری فعال است و دو تیم سیار داریم که به احتمال زیاد در جشن رمضان و در پارک گفت‌وگو مستقرند.

به گزارش ایسنا تقویم کاری مراکز اهدای خون در ماه رمضان دراستان تهران به شرح زیر است:

مرکز جامع وصال از ساعت ۸ تا ۲۴

مرکز جامع تهرانپارس از ساعت ۸ تا ۲۳

مرکز جامع ستاری از ساعت ۸ الی ۲۳

مراکز پیروزی، افسریه، متروی شهرری، ‌ متروی امام خمینی، ورامین و شهریار از ساعت ۸ تا ۱۵ بعدظهر

مرکز رباط‌کریم یک‌شنبه‌ها از ساعت ۸ تا ۱۵ و مرکز شهر قدس دوشنبه‌ها از ساعت ۸ تا ۱۵

-----------------------------------------------------------
در صورتیکه اطلاعات بیشتری در مورد این نوشته دارید و می خواهید این نوشته را کامل تر کنید ، می توانید از طریق ارسال نوشته و تصاویر بیشتر در مورد این نوشته به پیام رسان های ما، متن خبر را تکمیل نمایید.
با کلیک روی آیکون های زیر به ادمین سایت و کانال های اینجا افسریه متصل خواهید شد.
در صورت تمایل خبر با نام خودتان در سایت درج خواهد شد.

به هیچ عنوان تماس نگیرید
ارتباط فقط و فقط از طریق واتس آپ و تلگرام
جهت ارسال پیام به ادمین روی آیکون واتساپ یا تلگرام زیر کلیک کنید

سروش ایتا گپ تلگرام واتساپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − سیزده =